Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Comparte
avatar
kivehslob
Novato/a rojo/a
Novato/a rojo/a

Cantidad de envíos : 13
Reputación : 33
Fecha de inscripción : 12/06/2010

Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por kivehslob el Sáb Jun 12, 2010 6:27 pm

Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për KosovënNë fillim të nëntorit 1944, Beogradi dhe Tirana nuhatën mirë se ç'po përgaditet në Kosovë, dhe pa humbë kohë filluan kurthet e tradhtisë. Së pari Enver Hoxha, një muaj para se ta çlironte vendin e vet nga gjermanët, u detyrua t'i dërgoj dy Divizione sulmuase komuniste, të V dhe të VI, për ta nënshtruar Kosovën dhe lënë Jugosllavisë. Ata e çarmatosën Kosovën dhe i burgosën e i likuiduan Nacionalisët më me autoritet, të mos ishin këto divizione me ja pastruar Kosovën si mollë të çirueme, kurrë Serbia s'pati mundësi për t'i futë turinjët në Kosovë.

¿Algún camarada podría traducir la descripción del video o explicarlo?
avatar
Rodimtsev
Revolucionario/a
Revolucionario/a

Cantidad de envíos : 1032
Reputación : 1293
Fecha de inscripción : 28/01/2010
Edad : 37

Re: Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por Rodimtsev el Dom Jun 13, 2010 3:15 am

kivehslob escribió:Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për KosovënNë fillim të nëntorit 1944, Beogradi dhe Tirana nuhatën mirë se ç'po përgaditet në Kosovë, dhe pa humbë kohë filluan kurthet e tradhtisë. Së pari Enver Hoxha, një muaj para se ta çlironte vendin e vet nga gjermanët, u detyrua t'i dërgoj dy Divizione sulmuase komuniste, të V dhe të VI, për ta nënshtruar Kosovën dhe lënë Jugosllavisë. Ata e çarmatosën Kosovën dhe i burgosën e i likuiduan Nacionalisët më me autoritet, të mos ishin këto divizione me ja pastruar Kosovën si mollë të çirueme, kurrë Serbia s'pati mundësi për t'i futë turinjët në Kosovë.

¿Algún camarada podría traducir la descripción del video o explicarlo?

Socialismo.

Saludos.
avatar
kivehslob
Novato/a rojo/a
Novato/a rojo/a

Cantidad de envíos : 13
Reputación : 33
Fecha de inscripción : 12/06/2010

Re: Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por kivehslob el Dom Jun 13, 2010 4:57 pm

Rodimtsev escribió:
kivehslob escribió:Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për KosovënNë fillim të nëntorit 1944, Beogradi dhe Tirana nuhatën mirë se ç'po përgaditet në Kosovë, dhe pa humbë kohë filluan kurthet e tradhtisë. Së pari Enver Hoxha, një muaj para se ta çlironte vendin e vet nga gjermanët, u detyrua t'i dërgoj dy Divizione sulmuase komuniste, të V dhe të VI, për ta nënshtruar Kosovën dhe lënë Jugosllavisë. Ata e çarmatosën Kosovën dhe i burgosën e i likuiduan Nacionalisët më me autoritet, të mos ishin këto divizione me ja pastruar Kosovën si mollë të çirueme, kurrë Serbia s'pati mundësi për t'i futë turinjët në Kosovë.

¿Algún camarada podría traducir la descripción del video o explicarlo?

Socialismo.

Saludos.

Hasta ahí llego. Rolling Eyes
avatar
kivehslob
Novato/a rojo/a
Novato/a rojo/a

Cantidad de envíos : 13
Reputación : 33
Fecha de inscripción : 12/06/2010

Re: Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por kivehslob el Jue Jun 17, 2010 7:38 pm

¿Nadie sabe entonces?
avatar
Soselo
Novato/a rojo/a
Novato/a rojo/a

Cantidad de envíos : 22
Reputación : 60
Fecha de inscripción : 08/09/2010
Edad : 33

Re: Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por Soselo el Lun Sep 13, 2010 1:06 am

Prueba con un traductor de albanés, camarada.

Contenido patrocinado

Re: Rinia dhe Enver Hoxha këndojnë për Kosovën

Mensaje por Contenido patrocinado


    Fecha y hora actual: Sáb Jun 23, 2018 4:49 am